Widia/Kennametal TDMX220R12SF25M TDMX Body D=22mm 12XD SF Shank
Part Number: WID6681043
Description
WIDIA 6681043 Indexable TDMX BODY D=22MM 12XD SF SHANK Steel
Overall Length
14.6063 371.00MM
Shank/Pilot Dia
0.9843 25.00MM
Tool Dia
0.8661 22.00MM
Flute Length
10.8660 276.00MM
Dia Deep
12.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min
0.8661 22.00MM
Cut Dia Max
0.9054 23.00MM