Tungaloy VSSD08L090S05-C Dia 7.60mm SH 0.3150 LOC 1.5748 OAL3.543Replacable Head Acc. Straight Neck/Cylicrical Shank Carbide Single End TUNG MEISTER
Part Number: TUN6859157 0.299 x 0.315 x 1.575 x 3.543
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.5433 90.00MM
Tool Dia 0.2992 7.60MM
Length Of Cut 1.5748 40.00MM