Tungaloy TIDU0669R0750-12 0.669" DrillMeister Indexable Head Drill with cylindrical Shank
Part Number: TUN6754751 ISO: TIDU0669R0750-12
Description
TUNGALOY TUN6754751 Indexable Drill Dia0.7500 0.6692 17.00MM Cutter Dia Flute Length 8.1530 207.09MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 11.0630 281.00MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6693 17.00MM
Flute Length 8.1530 207.09MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6692 17.00MM
Cut Dia Max 0.7050 17.91MM