Tungaloy TIDCF090-W20 8.5mm DrillMeister TIDCF Chamfering adopters
Part Number: TUN3201155 ISO: TIDCF090-W20
Description
TUNGALOY TUN3201155 8.5mm DrillMeister TIDCF Chamfering adopters Steel
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.7874 20.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3346 8.50MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.3346 8.50MM
Cut Dia Max 0.3701 9.40MM