Tungaloy TIDCF080-W20 7.5mm DrillMeister TIDCF Chamfering adopters
Part Number: TUN3201154 ISO: TIDCF080-W20
Description
TUNGALOY TUN3201154 7.5mm DrillMeister TIDCF Chamfering adopters Steel
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.7874 20.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.2953 7.50MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.2953 7.50MM - M
Cut Dia Max 0.3307 8.40MM