Tungaloy TID240F32-5 24mm DrillMeister Indexable Head Drill with Flanged Shank
Part Number: TUN6723428 ISO: TID240F32-5
Description
TUNGALOY TUN6723428 Indexable Drill Dia1.2598 0.9449 24.00MM Cutter Dia Flute Length 4.8820 124.00MM Steel
Overall Length
8.5787 217.90MM
Shank/Pilot Dia
1.2598 32.00MM
Tool Dia
0.9449 24.00MM
Flute Length
4.8820 124.00MM
Dia Deep
5.0x Dia
Cut Dia Min
0.9449 24.00MM
Cut Dia Max
0.9803 24.90MM