Tungaloy TID220F25-5 22mm DrillMeister Indexable Head Drill with Flanged Shank
Part Number: TUN6723420 ISO: TID220F25-5
Description
TUNGALOY TUN6723420 Indexable Drill Dia0.9843 0.8661 22.00MM Cutter Dia Flute Length 4.4880 114.00MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.9055 200.80MM
Shank/Pilot Dia 0.9843 25.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8661 22.00MM
Flute Length 4.4880 114.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8661 22.00MM
Cut Dia Max 0.9016 22.90MM