Tungaloy TID210F25-5 21mm DrillMeister Indexable Head Drill with Flanged Shank
Part Number: TUN6723416 ISO: TID210F25-5
Description
TUNGALOY TUN6723416 Indexable Drill Dia0.9843 0.8268 21.00MM Cutter Dia Flute Length 4.2910 108.99MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.6457 194.20MM
Shank/Pilot Dia 0.9843 25.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8268 21.00MM
Flute Length 4.2910 108.99MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8268 21.00MM
Cut Dia Max 0.8622 21.90MM