Tungaloy TID200R25-12 20mm DrillMeister Indexable Head Drill with cylindrical Shank
Part Number: TUN6174365 ISO: TID200R25-12
Description
TUNGALOY TUN6174365 Indexable Drill Dia0.9843 0.7874 20.00MM Cutter Dia Flute Length 9.6060 243.99MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 12.8976 327.60MM
Shank/Pilot Dia 0.9843 25.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7874 20.00MM
Flute Length 9.6060 243.99MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7874 20.00MM
Cut Dia Max 0.8228 20.90MM