Tungaloy TID190R25-12 19mm DrillMeister Indexable Head Drill with cylindrical Shank
Part Number: TUN6174362 ISO: TID190R25-12
Description
TUNGALOY TUN6174362 Indexable Drill Dia0.9843 0.7480 19.00MM Cutter Dia Flute Length 9.1340 232.00MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 12.3622 314.00MM
Shank/Pilot Dia 0.9843 25.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7480 19.00MM
Flute Length 9.1340 232.00MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7480 19.00MM
Cut Dia Max 0.7835 19.90MM