Tungaloy TID190R20-6 19mm DrillMeister Indexable Head Drill with cylindrical Shank
Part Number: TUN6778766 ISO: TID190R20-6
Description
TUNGALOY TUN6778766 Indexable Drill Dia0.7874 0.7480 19.00MM Cutter Dia Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.5866 218.10MM
Shank/Pilot Dia 0.7874 20.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7480 19.00MM
Dia Deep 6.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7480 19.00MM
Cut Dia Max 0.7835 19.90MM