Tungaloy TID150R20-12 15mm DrillMeister Indexable Head Drill with cylindrical Shank
Part Number: TUN6174350 ISO: TID150R20-12
Description
TUNGALOY TUN6174350 Indexable Drill Dia0.7874 0.5906 15.00MM Cutter Dia Flute Length 7.2050 183.01MM Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.9882 253.70MM
Shank/Pilot Dia 0.7874 20.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5906 15.00MM
Flute Length 7.2050 183.01MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.5906 15.00MM
Cut Dia Max 0.6260 15.90MM