TCGT21.50SATT5080 Ingersoll TCGT110201SA TT5080 Triangle Positive Carbide 0.0040 0.10mm Radius Finishing
Part Number: ING5523213 ISO: TCGT110201SA TT5080 ANSI:TCGT21.50SATT5080
SKU: 1045649
Call (262) 251-4020 for pricing
This product has a minimum quantity of 10
General Information
Shipping State ILLINOIS
Made In USA NO
Cutter Type Insert
Insert/Tool INSERT
Cut Type Finishing
Insert Style TC
Insert Shape/Cutter Pocket Shape Triangle
Insert Type Positive
Dimensions & Sizing
Insert Size Ic 11 "21"
Geometry & Angles
Corner Radius 0.0040 0.10MM