PENTA 17N239P120LS IC1008 Iscar 3341560 Cut Off Insert 0.0940 2.39mm Wide 0.0472 1.20mm Radius
Part Number: ISC3341560 ISO: PENTA 17N239P120LS IC1008 ANSI:PENTA 17N239P120LS IC1008
SKU: 1084094
This product has a minimum quantity of 10
General Information
Shipping State TEXAS
Made In USA NO
Cutter Type Insert
Insert/Tool INSERT
Cut Type General Purpose
Insert Shape/Cutter Pocket Shape L Shape
Insert Type Positive
Insert Type/Oriantation On Edge
Dimensions & Sizing
Cutting Width 0.0940 2.39MM
Geometry & Angles
Corner Radius 0.0472 1.20MM