Part Number: MIK2.CFS.50117.IK.0
SKU: 1123365
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
MIKRON 2.CFS.50117.IK.0 Carbide Drill Shank 0.1181 Uncoated 0.0461 1.17MM Drill Dia 2.3000 58.42MM 50.0XD Flute Length Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.7400 95.00MM
Shank/Pilot Dia 0.1181 3.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.0461 1.17MM
Flute Length 2.3000 58.42MM
Cut Dia Min 0.0461 1.17MM