Iscar DFine 1378-689-125A-5D-IQ 1.378" Indexable Head Drills with Coolant Holes and One Flat Shank, Drilling Depth 5xD
Part Number: ISC3260205 ISO: DFN 1378-689-125A-5D-IQ
Description
ISCAR 3260205 1.378" Indexable Head Drills with Coolant Holes and One Flat Shank, Drilling Depth 5xD Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.8300 275.08MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3780 35.00MM
Flute Length 6.8900 175.01MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.3780 35.00MM
Cut Dia Max 1.4130 35.89MM