Iscar DFine 1339-669-125A-5D-IQ 1.339" Indexable Head Drills with Coolant Holes and One Flat Shank, Drilling Depth 5xD
Part Number: ISC3260204 ISO: DFN 1339-669-125A-5D-IQ
Description
ISCAR 3260204 1.339" Indexable Head Drills with Coolant Holes and One Flat Shank, Drilling Depth 5xD Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.5900 268.99MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3386 34.00MM
Flute Length 6.6900 169.93MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.3386 34.00MM
Cut Dia Max 1.3740 34.90MM