Iscar D3N 0945-472-125R-5D 0.945" Exchangeable Head 3 Flute Drills with Coolant Holes and Round Shank, Drilling Depth 5xD
Part Number: ISC3363080 ISO: D3N 0945-472-125R-5D
Description
ISCAR 3363080 0.945" Exchangeable Head 3 Flute Drills with Coolant Holes and Round Shank, Drilling Depth 5xD Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.0380 229.57MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 1
Tool Dia 0.9449 24.00MM
Flute Length 5.2600 133.60MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9449 24.00MM
Cut Dia Max 0.9800 24.89MM