Iscar D3N 0866-433-100R-5D 0.866" Exchangeable Head 3 Flute Drills with Coolant Holes and Round Shank, Drilling Depth 5xD
Part Number: ISC3363078 ISO: D3N 0866-433-100R-5D
Description
ISCAR 3363078 0.866" Exchangeable Head 3 Flute Drills with Coolant Holes and Round Shank, Drilling Depth 5xD Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.3320 211.63MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 1
Tool Dia 0.8661 22.00MM
Flute Length 4.8300 122.68MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8661 22.00MM
Cut Dia Max 0.9020 22.91MM