Ingersoll YD1500052SLR00 .5906-.6260 QwikTwist Body
Part Number: ING3221121 ISO: YD1500052SLR00
SKU: 1108322
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
INGERSOLL 3221121 .5906-.6260 QwikTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.2600 108.20MM
Shank/Pilot Dia 0.5906 15.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9063 23.02MM - 29/32
Flute Length 2.0500 52.07MM
Dia Deep 3.5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9062 23.02MM - 29/32
Cut Dia Max 0.9410 23.90MM