Ingersoll YD1200042SHR00 .4724-.4882 QwikTwist Body
Part Number: ING3221115 ISO: YD1200042SHR00
SKU: 1108316
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
INGERSOLL 3221115 .4724-.4882 QwikTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.6900 93.73MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4724 12.00MM
Flute Length 1.6500 41.91MM
Dia Deep 3.5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.4724 12.00MM
Cut Dia Max 0.5080 12.90MM