Ingersoll YD1050034SGR00 .4134-.4291 QwikTwist Body
Part Number: ING3221112 ISO: YD1050034SGR00
SKU: 1108313
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
INGERSOLL 3221112 .4134-.4291 QwikTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.4600 87.88MM
Shank/Pilot Dia 0.4331 11.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4133 10.50MM
Flute Length 1.3400 34.04MM
Dia Deep 3.5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.4133 10.50MM - Z
Cut Dia Max 0.4300 10.92MM