Ingersoll YD0900031SER00 .3543-.3701 QwikTwist Body
Part Number: ING3221109 ISO: YD0900031SER00
SKU: 1108310
Call (262) 251-4020 for pricing
Description
INGERSOLL 3221109 .3543-.3701 QwikTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.2300 82.04MM
Shank/Pilot Dia 0.3543 9.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3543 9.00MM
Flute Length 1.2200 30.99MM
Dia Deep 3.5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.3543 9.00MM
Cut Dia Max 0.3700 9.40MM