Ingersoll TD2500200S9R01 0.9843 (25.000 mm)-1.0197 (25.900 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3204659 ISO: TD2500200S9R01
Description
INGERSOLL 3204659 0.9843 (25.000 mm)-1.0197 (25.900 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9844 25.00MM - 63/64
Flute Length 7.8700 199.90MM
Dia Deep 8.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9843 25.00MM - 63/64
Cut Dia Max 1.0200 25.91MM