Ingersoll TD2500125S9R01 0.9843 (25.000 mm)-1.0197 (25.900 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3204643 ISO: TD2500125S9R01
Description
INGERSOLL 3204643 0.9843 (25.000 mm)-1.0197 (25.900 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9844 25.00MM - 63/64
Flute Length 5.2500 133.35MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9843 25.00MM - 63/64
Cut Dia Max 1.0200 25.91MM