Ingersoll TD2200110S1R01 0.8661 (22.000 mm)-0.9016 (22.900 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3212793 ISO: TD2200110S1R01
Description
INGERSOLL 3212793 0.8661 (22.000 mm)-0.9016 (22.900 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8661 22.00MM
Flute Length 4.3300 109.98MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8661 22.00MM
Cut Dia Max 0.9020 22.91MM