Ingersoll TD2100252S1R01 0.8268 (21.000 mm)-0.8622 (21.900 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING6127802 ISO: TD2100252S1R01
Description
INGERSOLL 6127802 0.8268 (21.000 mm)-0.8622 (21.900 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8268 21.00MM
Flute Length 9.9200 251.97MM
Dia Deep 12.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8268 21.00MM
Cut Dia Max 0.8620 21.89MM