Ingersoll TD2100105C8R01 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3212784 ISO: TD2100105C8R01
Description
INGERSOLL 3212784 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8268 21.00MM
Flute Length 4.1300 104.90MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8268 21.00MM
Cut Dia Max 0.8620 21.89MM