Ingersoll TD2100063JFR00 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3212831 ISO: TD2100063JFR00
Description
INGERSOLL 3212831 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.9844 25.00MM - 63/64
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8268 21.00MM
Flute Length 2.4800 62.99MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8268 21.00MM
Cut Dia Max 0.8620 21.89MM