Ingersoll TD1900152JFR00 0.7480 (19.0 mm)-0.7835 (19.9 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3212374 ISO: TD1900152JFR00
Description
INGERSOLL 3212374 0.7480 (19.0 mm)-0.7835 (19.9 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.9844 25.00MM - 63/64
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7480 19.00MM
Flute Length 5.9840 151.99MM
Dia Deep 8.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7480 19.00MM
Cut Dia Max 0.7830 19.89MM