Ingersoll TD1500180T4R00 0.5906 (15.000 mm)-0.6260 (15.900 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3204726 ISO: TD1500180T4R00
Description
INGERSOLL 3204726 0.5906 (15.000 mm)-0.6260 (15.900 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.7874 20.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5906 15.00MM
Flute Length 7.0870 180.01MM
Dia Deep 12.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.5906 15.00MM
Cut Dia Max 0.6260 15.90MM