Ingersoll TD0850026JCR00 0.3346 (8.5 mm)-0.3504 (8.9 mm) GoldTwist Body
Part Number: ING3212816 ISO: TD0850026JCR00
Description
INGERSOLL 3212816 0.3346 (8.5 mm)-0.3504 (8.9 mm) GoldTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3346 8.50MM
Flute Length 1.0240 26.01MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.3346 8.50MM
Cut Dia Max 0.3500 8.89MM