Ingersoll LD3400102JHR00 1.3386 (34.0 mm)-1.3740 (34.9 mm) SpadeTwist Body
Part Number: ING6133614 ISO: LD3400102JHR00
Description
INGERSOLL 6133614 1.3386 (34.0 mm)-1.3740 (34.9 mm) SpadeTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 1.5748 40.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3386 34.00MM
Flute Length 4.2330 107.52MM
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.3386 34.00MM
Cut Dia Max 1.3740 34.90MM