Ingersoll LD2100105JFR00 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) SpadeTwist Body
Part Number: ING6192331 ISO: LD2100105JFR00
Description
INGERSOLL 6192331 0.8268 (21.0 mm)-0.8622 (21.9 mm) SpadeTwist Body Carbide
Dimensions & Sizing
Shank/Pilot Dia 0.9844 25.00MM - 63/64
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8268 21.00MM
Flute Length 4.2630 108.28MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8268 21.00MM
Cut Dia Max 0.8622 21.90MM