BMD1-25.255 Ingersoll Hole Making Mill Boring Boring Head Shank Cylindrical 1.000 Carbide
Part Number: ING4541508 ISO: BMD1-25.255
Description
INGERSOLL 4541508 Mill Boring End Mill ING BAR 1.2500 Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.0300 254.76MM
Neck Length 4.9200 124.97MM
Neck Dia 0.95
Performance & Capacity
Output 0.9843 25.00MM