BMD1-25.205 Ingersoll Hole Making Mill Boring Boring Head Shank Cylindrical 1.000 Carbide
Part Number: ING4541507 ISO: BMD1-25.205
Description
INGERSOLL 4541507 Mill Boring End Mill ING BAR 1.0000 Carbide
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.0700 204.98MM
Neck Length 3.9400 100.08MM
Neck Dia 0.95
Performance & Capacity
Output 0.9843 25.00MM